FemFit Mama©

FemFit Mama© – ćwiczenia dla kobiet w ciąży
Beautiful pregnant woman is relaxing with her personal trainer.

To licencjonowany system ćwiczeń w ciąży, dedykowany kobietom od pierwszego trymestru ciąży prawidłowej do dnia porodu. Starannie dobrane ćwiczenia oraz intensywność i struktura zajęć zapewniają przyszłym mamom bezpieczeństwo, komfort i efektywność wysiłku fizycznego. Stosujemy proste, ale skuteczne narzędzia monitoringu i kontroli ćwiczeń. Dzięki specjalnie opracowanej metodyce prowadzenia zajęć, mogą w nich uczestniczyć kobiety bez względu na poziom wydolności i umiejętności ruchowych.

Nasze zajęcia prowadzą tylko licencjonowani Instruktorzy FemFit©, kształceni według Europejskiego standardu edukacyjnego dla Specjalistów ćwiczeń w ciąży i po porodzie oraz najnowszych rekomendacji Amerykańskiego Kongresu Ginekologów i Położników (ACOG, 2015).

297144

Unikalnym elementem zajęć FemFit mama© są treści edukacyjne. Dzięki temu kobiety lepiej rozumieją reakcje swojego ciała, poznają korzyści z ćwiczeń dla siebie i swoich dzieci oraz bardziej świadomie współpracują z instruktorem i lekarzem prowadzącym ciążę.

Ćwiczenia proponowane w programie FemFit Mama© pozytywnie oceniły już setki kobiet ciężarnych, zyskały też przychylność położnych oraz lekarzy – położników i neonatologów.

Zobacz, gdzie można uczestniczyć w zajęciach FemFit Mama©

Dlaczego kobiety ciężarne powinny wybrać zajęcia FemFit Mama©?

W FemFit Mama© wykorzystujemy efekty multidyscyplinarnych prac naukowych nad pre- i postnatalną aktywnością fizyczną, prowadzonych w ośrodkach badawczych na całym świecie. Dzięki temu:

  • Zdecydowana większość naszych uczestniczek obserwuje u siebie poprawę ogólnego samopoczucia i w mniejszym stopniu odczuwa dolegliwości ciążowe takie jak zmęczenie, osłabienie, bóle pleców, bóle głowy, opuchnięte nogi, hemoroidy, problemy z zasypianiem i in.

LABRATORIUM

  • Proponowane przez nas ćwiczenia kompleksowo oddziałują na organizm matki i płodu. Dążymy do prewencji nadmiernego przyrostu masy ciała w ciąży, cukrzycy ciążowej oraz otyłości u dzieci poprzez odpowiednio dobraną i monitorowaną intensywność wysiłku fizycznego. Skuteczność stosowanych przez nas narzędzi została potwierdzona w badaniach eksperymentalnych.
  • Selekcjonujemy ćwiczenia z uwzględnieniem potrzeb i opinii kobiet ciężarnych. Przygotowana przez zespół naszych badaczy analiza treści zajęć dla ciężarnych została wyróżniona na poziomie międzynarodowym. Więcej
  • Dużą wagę przywiązujemy do kondycji mięśni brzucha i działań prewencyjnych dla rozstępu mięśni brzucha – zagadnienia często lekceważonego w ćwiczeniach kobiet ciężarnych.
  • Stosujemy eksperymentalnie opracowane metody nauczania techniki ćwiczeń mięśni dna miednicy, tzw. mięśni Kegla. Więcej Ta grupa mięśniowa ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego mechanizmu trzymania moczu oraz dla jakości życia seksualnego. Niestety dla poczatkujących bywa problematyczna w ćwiczeniach. Nasze uczestniczki zdecydowanie rzadziej niż inne przyszłe mamy zgłaszają problem z niechcianym wyciekiem moczu w czasie kichania, kaszlu, śmiechu czy w zajęciach ruchowych.
  • Wkomponowaliśmy elementy przygotowania do porodu w program treningowy, opierając się na teorii uczenia motorycznego. Regularne wykonywanie ćwiczeń oddechowych, pozycji porodowych i wizualizacji reguluje gospodarkę hormonalną kobiety ciężarnej i przygotowuje ją do zadań macierzyństwa. Z tego względu FemFit Mama© jest doskonałym uzupełnieniem dla szkół rodzenia.
  • Poprzez ćwiczenia dążymy, by przyszłe mamy były gotowe do porodu naturalnego, rzadziej potrzebowały znieczulenia okołoporodowego i szybciej wracały do formy po porodzie.
  • Poprzez elementy edukacyjne programu FemFit Mama© nasze uczestniczki lepiej radzą sobie z presją otoczenia. W polskim społeczeństwie nadal krytycznie patrzy się na ciężarną, która uprawia jogging czy jeździ na rowerze. Dbamy o to, by kobiety były w pełni przekonane, że to co robią jest nie tylko bezpieczne, ale i korzystne dla nich i dla dziecka.

Jako kontynuację zajęć FemFit Mama©, proponujemy system ćwiczeń FemFit Post©. Więcej

Czytaj więcej o naszej misji.

logo_FEM_fit_RGB_pole

 

 

 

DBAMY O BEZPIECZEŃSTWO I EFEKTYWNOŚĆ ĆWICZEŃ!