FemFit Post©

FemFit Post©– ćwiczenia po porodzie

Young mother holding her newborn child. Mom nursing baby. Woman and new born boy relax in a white bedroom with rocking chair and blue crib. Nursery interior. Mother breast feeding baby. Family at home

To licencjonowany program treningowo-edukacyjny dedykowany kobietom bezpośrednio po porodzie (od pierwszej doby po porodzie do czasu uzyskania kondycji psychofizycznej sprzed ciąży oraz swobody organizacyjnej w opiece nad dzieckiem, czyli najczęściej od 6 do 12 miesięcy po porodzie).Nasz dobór ćwiczeń oraz zasady budowania planu treningowego uwzględniają potrzeby funkcjonalne i psychospołeczne kobiet w połogu i w pierwszych miesiącach opieki nad dzieckiem.

FemFit Post© opiera się na wynikach wieloletnich badań naukowych oraz doświadczeniu praktycznym. Pracując z setkami młodych mam, wiemy, że pomimo silnej motywacji do ćwiczeń i chęci powrotu do formy, z powodu obowiązków macierzyńskich często trudno jest im zrealizować założone cele treningowe. Mamy sprawdzone metody, które ułatwiają kobietom pokonać te bariery.

Unikalnym elementem programu FemFit Post© jest uzupełnienie ćwiczeń treściami edukacyjnymi. Dzięki temu młode mamy mogą z większą samodzielnością korzystać z naszych zajęć oraz innych form ruchu proponowanych na rynku sportowo-rekreacyjnym.

Dlaczego młode mamy powinny wybrać zajęcia FemFit Post©?

  • W oparciu o wyniki badań naukowycWoman pushing her toddler while running in nature with friendsh oraz międzynarodową współpracę nad standardami programowania postnatalnej aktywności fizycznej koncentrujemy się na grupach mięśniowych wymagających szczególnej uwagi po porodzie, w tym dla prewencji wysiłkowego nietrzymania moczu, problemów w aktywności seksualnej, bólów pleców, rozstępu mięśni brzucha, i in.;
  • Uwzględniając poporodowe procesy fizjologiczne, proponujemy naszym uczestniczkom możliwie szybkie rozpoczęcie programu ćwiczeń.
  • W planie treningowym bierzemy pod uwagę ograniczania czasowe i psychofizyczne młodych mam, co zwiększa szansę na realizację założonych celów;
  • Uczymy młode mamy, jak dopasować ćwiczenia do rytmu laktacji;
  • Popierając się specjalistyczną wiedzą odpowiadamy na często zadawane pytania, np. czy mleko kobiety staje się kwaśne po ćwiczeniach lub czy aktywna fizycznie kobieta w połogu jest narażona na krwotok?
  • Stosujemy sprawdzone metody instruktarzu oraz wyznaczania i monitoringu intensywności ćwiczeń, co zapewnia ich efektywność, między innymi w przyśpieszeniu regeneracji poporodowej.

Czytaj więcej o naszej misji.

logo_FEM_fit_RGB_pole

 

 

 

 

OBALAMY MITY O ĆWICZENIACH W CIĄŻY I PO PORODZIE!