Nasza misja

Chcemy rozpowszechniać rzetelne, poparte nauką i doświadczeniem informacje o ćwiczeniach w ciąży i po porodzie. W najnowszych rekomendacjach Amerykańskiego Kongresu Ginekologów i Położników (ACOG, 2015) specjaliści wyraźnie podkreślają, że to nie ćwiczenia, lecz NIEAKTYWNOŚĆ W CIĄŻY jest jednym z czynników prowadzących do komplikacji w jej przebiegu. Co więcej, oficjalnie uznali za bezpodstawne twierdzenie, że wysiłek fizyczny w ciąży może powodować poronienie, przedwczesny poród lub zahamowanie rozwoju płodu.

Pregnant woman working out with dumbbells in a gymNasz zespół badaczy alarmuje o niepokojąco niskim poziomie wiedzy polskiego społeczeństwa o prenatalnej i postnatalnej aktywności fizycznej. Nadal blisko połowa kobiet boi się podnosić ręce do góry lub rezygnuje z aktywności w pierwszym trymestrze ciąży w obawie przed poronieniem. Aż 70% ciężarnych za niebezpieczne uznaje ćwiczenie mięśni brzucha. Natomiast kobiety w połogu najczęściej zbyt długo czekają z powrotem do ćwiczeń. Badania dowodzą, że niestety instruktorzy i trenerzy nie stanowią wsparcia w tym zakresie, posiadając bardzo niskie kompetencje do programowania i doboru ćwiczeń dla kobiet ciężarnych i po porodzie. Zamierzamy to zmienić…

Z programem FemFit© chcemy obalać mity o ćwiczeniach pre- i postnatalnych. Dążymy do tego, by kobiety w poczuciu bezpieczeństwa i przy wsparciu profesjonalnej kadry w pełni korzystały z pozytywnego wpływu naszych zajęć na przebieg ciąży, porodu i połogu oraz na rozwój ich dzieci.

logo_FEM_fit_RGB_pole

 

 

 

POWIEMY CI PRAWDĘ O ĆWICZENIACH W CIĄŻY I PO PORODZIE